BANÁNOVÁ ZMRZLINA - ZÁKLADNÍ RECEPT

 

Netrpělivě odpočítáváme poslední dny do spuštění prodeje. Abyste měli hned inspiraci, co si jako první připravíte do Vaší nové kokosové misky, připravujeme pro Vás zdravé a chutné recepty plné inspirace. A ačkoliv už je léto za námi, nic nám určitě nebrání dát si doma v teple pod dekou pořádnou nálož zmrzliny! Kdo by jí totiž nemiloval, že?

 

A víte, že si můžete udělat její 100% zdravou variantu, která je navíc tak variabilní, že můžete mít pokaždé jinou, ale pořád super zdravou, příchuť? A má jen jednu zázračnou ingredienci! Vzhledem k názvu článku je asi zbytečné dále tajit, že tím zázrakem je mražený banán :). A jak na to?

 

INGREDIENCE

 

2 - 3 zralé banány

 

Na ozdobu:

čerstvé nebo rozmražené ovoce dle chuti (maliny, borůvky, jahody)

nasekané ořechy

kokos

 

 

POSTUP

 

Budete potřebovat pořádně zralé banány a výkonný mixér, či ještě lépe, food procesor. Množství je jen na Vás, ale aby to mixér zvládl, doporučujeme 2 - 3 banány. Zralé banány nakrájejte na kolečka a dejte alespoň na 4 hodiny zmrazit. Po zmražení banány přesuňte do mixéru či food procesoru a mixujte do hladka. Pokud máte méně výkonný mixér, může pomoci přidat trochu (rostlinného) mléka. 

 

Vše přesuneme stěrkou do kokosové misky a je hotovo! Základní banánová zmrzlina je na světě. Můžete dozdobit jakýmkoli ovocem, oříšky či ořechovým máslem, granolou nebo čímkoli dle Vaší chuti. Jako další obměny můžete přidat už k základu další mražené ovoce (jako třeba jahody, borůvky nebo maliny), ořechy, kakao nebo třeba hořkou čokoládu. Stačí upustit uzdu své fantazii. Jako další inspiraci pro Vás však připravujeme další chutné verze, takže nás nezapomeňte sledovat, ať o nic nepřijdete. Pro teď nezbývá než Vám popřát dobrou chuť!

 

 

Please reload