PODZIMNÍ KRAMBL

Na podzimu máme nejradši, kromě krásných barviček, také všechny ty chutě. Vůni jablek se skořicí, hrušky, dýně.. Co máte rádi na podzimu Vy? :-) A protože prodej našich kokosových misek už je v plném proudu, určitě Vás zajímá, co si do nich na podzim dobrého připravit!

 

 

 

My jsme si chtěli dopřát nějakou dobrou nedělní snídani a zvolili jsme tento podzimní krambl, který může být však také výborná svačinka. Recept se dá samozřejmě pozměnit, ovoce můžete zvolit podle sezóny a udělat si ho tak třeba i na jaře :-) A co tedy budete potřebovat?

 

INGREDIENCE

 

500 g ovoce (my měli 2 malá jablíčka a 3 menší hrušky)

4 lžíce (kokosového) cukru

100 g ovesných vloček

50 g vlašských ořechů (nebo mandlí, nebo půl napůl :-))

30 g kokosového oleje

2 lžíce sirupu (datlového, rýžového)

bílý jogurt (sójový, kokosový, řecký)

skořice dle chuti

 

Ovoce si oloupeme, nakrájíme na kostky a vložíme do kokosovým olejem vymazáného pekáčku. Zasypeme 2 lžícemi cukru a trochou skořice a promícháme. Vločky a ořechy vložíme do mixéru a rozmixujeme. Směs přendáme do misky, přidáme 2 lžíce cukru, 2 lžíce sirupu a kokosový olej a vytvoříme drobenku, kterou zasypeme ovoce. Pekáček vložíme do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečeme asi 20 minut. 

 

Podzimní krambl můžeme podávat jak teplý tak studený, s bílým jogurtem nebo třeba pudinkem, ale nejlépe chutná samozřejmě v naší krásné kokosové misce. :-) 

Please reload