FERMENTOVANÁ OVESNÁ KAŠE

Vánoční čas už je za námi a pomalu přichází období všemožných detoxů. Pokud chcete i vy dát svému tělu něco výživného a vylepšit si po vánocích trávení, máme pro vás skvělý tip. Kefír!

 

Wugi vodní kefírové kultury jsme objevili před nedávnem a těšíme se na všechny možné kombinace, které s ním vyzkoušíme. Navíc kromě zdravých probiotických limonád si můžete vyrobit i fermentované kaše. Jako třeba tuhle s kokosovým kefírem. 

 

Kokosový kefír:

Nejprve jsme si vyrobili vodní kefír na základě receptu uvedeného na obalu. Z toho jsme poté odebrali 200 ml a přidali 800 ml kokosového mléka, 3 lžíce cukru a datli (tedy stejný postup jako u vodního kefíru jen s kokosovým mlékem). A nechali fermentovat alespoň 24 hodin při pokojové teplotě. 

 

INGREDIENCE (2 větší porce)

500 ml kokosového kefíru

100 g ovesných vloček

2 lžíce chia semínek

1 banán

6 kapek stevie

 

Na ozdobu

1 banán

sušená moruše

slunečnicová semínka

chia semínka

 

Ještě večer si v keramické misce či větší zavařovací skleničce smícháme vločky, chia semínka a kefír. Tuto směs necháme fermentovat přes noc a to buď v ledničce nebo přikrytou při pokojové teplotě. Ráno si rozmačkáme jeden banán a společně s 6 kapkami stevie (nebo dle vlastní chuti) přimícháme do kaše. Přendáme do kokosové misky a ozdobíme např. na kolečka nakrájeným banánem, semínky či sušeným ovocem a můžeme podávat. :-)

 

Wugi kefírové kultury jsou skvělým pomocníkem, jak si doma vytvořit zdraví prospěšné fermentované potraviny nebo zdravé varianty limonád, které vám pomohou se zdravým zažíváním. Více informací se dozvíte přímo na webových stránkách Wugi.cz, kde si kefírové kultury můžete také zakoupit ve dvou variantách - vodní, vhodné pro výrobu limonád, či rostlinných kefírů; a mléčné pro výrobu klasického mléčného kefíru a najdete tam i mnoho receptů.

 

Přejeme dobrou chuť a rok 2018 plný zdraví!

Please reload